WYCIECZKA PRZYRODNICZA DO KORYCIN

Dnia 2 października 2018 roku dla uczniów klas I-III odbyła się wycieczka do "Ziołowego Zakątka" w Korycinach.

Pobyt w malowniczej miejscowości rozpoczął się od spaceru po lesie. Pod okiem opiekunów dzieci obejrzały dom przyrodnika, ogród różany, kościół, plebanię oraz dzwonnicę. W Podlaskim Ogrodzie Ziołowym podziwiały około 900 gatunków i odmian roślin użytkowych wykorzystywanych przez człowieka dawniej i obecnie w kuchni, lecznictwie, barwiarstwie, budownictwie, tkactwie oraz w celach ochronnych i magii.

Następnie zwiedziły firmę Dary Natury, która specjalizuje się w produkcji ekologicznych produktów: przyprawy, herbaty, mieszanki ziołowe używane w kosmetyce, oleje. Tam obserwowały etapy ich powstawania.

W zagrodzie ze zwierzętami zachwyciły się różnymi gatunkami bażantów, koni, kóz, szynszyli, kur, indyków, świń i królików.

Podczas warsztatów "Herbaty owocowo-ziołowe" miały możliwość wykonania własnych herbatek z udostępnionych owoców i ziół.

Piękna pogoda oraz ciekawy program wycieczki sprawiły, że wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni do domu.

Iwona Olędzka